Životopis

Jméno: Enrique Miguel Iglesias Preysler

Narození: 8.května 1975

Původ: Madrid,Španělsko

Žánry: Pop,Latin Pop,R&B

Aktivní roky: 1995-současnost

Vydavatel: Interscope

Weby: www.enriqueiglesias.com , www.myspace.com/enriqueiglesias , www.enriqueiglesias.org , www.enriqueonline.org

Enrique Iglesias  je španělský  popový zpěvák. Narodil se slavnému zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové. V osmi letech se přestěhoval za svým otcem do Miami. Rok studoval na obchodní univerzitě, potom se rozhodl pro vlastní pěveckou kariéru. V roce 1995 vystupoval pod pseudonymem Enrique Martinez, který měl přicestovat ze Střední Ameriky do Španělska. Aby nebyl po palbou kritiky, si vytvořil tuto falešnou identitu.

Jeho první španělsky zpívané album Enrique Iglesias mělo velký úspěch, prodalo se ho přes 6 miliónů kusů a Enrique za něho získal ocenění Grammy. Než natočil své první anglické album, stal se slavným především v latinském světě. Za krátko se stal velmi oblíbeným, když někam přijel při svém turné, měl vždycky vyprodáno. Jeho alba se začaly prodávat po miliónech, získal mnoho ocenění (Grammy, American Music Award) a dokonce se stal slavnější než jeho rodiče. Nejvíce ho proslavila píseň Bailamos, kterou nahrál pro soundtrack k filmu Wild Wild West, stala se ihned hitem #1 snad na všech rádiích na celém světě. Jeho první anglické album Enrique bylo v USA dvakrát platinové a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě. 

Enrique Iglesias svá alba natočil ve čtyřech jazycích španělsky,anglicky,portugalsky,italsky.

O jeho oblibě a umění svědčí i to, že si zahrál ve filmu Once Upon A Time In Mexico a také účinkoval jako host v několia seriálech (např. „How I Meet Mother“, nebo „Dva a půl chlapa“).

 

 

 photo 2.jpg

Vydělávej díky systému BackLinks Genius